Woda wydobywana ze źródła geotermalnego w Białce Tatrzańskiej z głębokości 2500 metrów została przebadana przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, jak i przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Wyniki badań potwierdzają zróżnicowany skład fizykochemiczny, niską kwasowość, podwyższoną ogólną twardość wody, wysoki stopień mineralizacji pierwiastkowej oraz znikomą zawartość składników organicznych, co przekłada się na jej walory lecznicze i rehabilitacyjne.
Głównymi składnikami wody termalnej w Termie Bania są: wapń (Ca), magnez (Mg), żelazo (Fe), siarka (S), chlor (Cl), mangan (Mn), sód (Na), potas (K), lit (Li), miedź (Cu), cynk (Zn), krzem (Si). Pierwiastki wchłaniane w trakcie kąpieli korzystnie wpływają na organizm człowieka i jego kondycję fizyczną, odgrywają ważną rolę w profilaktyce różnych chorób oraz przyśpieszają proces rekonwalescencji po wielu zabiegach czy schorzeniach.
Prozdrowotny charakter wód termalnych objawia się między innymi poprzez łagodzenie bólu głowy, mięśni i stawów, tonizację schorzeń skóry, regulację gospodarki hormonalnej, stabilizację tętna, redukcję nadciśnienia, wzmacnianie naczyń krwionośnych, poprawę przemiany materii, zmniejszanie napięcia mięśniowego, obniżanie poziomu stresu czy też przywracanie spokoju i równowagi psychicznej.
Terma Bania to miejsce otwarte na rodziny z małymi dziećmi, posiadające bogatą ofertę atrakcji oraz specjalnie dedykowaną im przestrzeń i udogodnienia:
Miejsca specjalnie przygotowane dla najmłodszych w Strefie Zabawy to:
Na starsze dzieci czekają pozostałe atrakcje Strefy Zabawy, w szczególności całoroczne zjeżdżalnie.
Zgodnie z opinią większości lekarzy, kobiety będące w ciąży, o ile tylko ciąża przebiega prawidłowo, mogą korzystać z basenów z wodą termalną. Gorące źródła w Termie Bania są znane głównie z pozytywnego wpływu na kobiecy organizm: poprawiają samopoczucie, wygląd skóry a także są doskonałym środkiem rehabilitacyjnym. Dzięki specyficznemu składowi, unikatowych mikroelementów oraz pierwiastków wody termalne mają wartościowy wpływ zarówno na przyszłą mamę, jak i dziecko.
Dla pań szukających w okresie ciąży dodatkowego relaksu, doskonałym uzupełnieniem kąpieli będzie wizyta w Bania Fizjo&Med i wybór zabiegu wykorzystującego tylko naturalne składniki lub delikatny masaż. Wszystkie Przyszłe Mamy, planujące wizytę w Termie Bania, prosimy jednak o konsultację z własnym lekarzem ginekologiem, prowadzącym ciążę, aby określił czy w danym przypadku korzystanie z wód termalnych jest wskazane.
Kąpiel saunowa składa się maksymalnie z 2-3 cykli, gdzie cykl to nagrzanie ciała, schłodzenie i wypoczynek, podczas których należy przestrzegać poniższych zasad.
Przed cyklem:
W trakcie cyklu:
Po cyklu:
W Saunarium codziennie o stałych porach odbywają się seanse i rytuały saunowe prowadzone przez Saunamistrzów.
Na seanse zapraszamy w godzinach: 12:00, 14:00, 16:00, 17:00 (seans wyłącznie dla Pań), 18:00 (seans dymny), 19:00, 20:00, 21:00 (seans mroźny z kryształkami mentholu).
Seanse odbywają się przy minimalnej liczbie 6 osób w jednej z saun suchych, zazwyczaj w Saunie Fińskiej lub w przypadku większej ilości osób w Ruskiej Bani.
Seanse saunowe polegają na polewaniu rozgrzanych kamieni wodą z olejkami eterycznymi o różnych zapachach i umiejętnym rozprowadzaniu ciepłego powietrza po saunie. Zależnie od inwencji Saunamistrza, seansom towarzyszy muzyka a ciepłe powietrze może być rozprowadzane specjalną techniką za pomocą ręczników, wachlarzy lub innych akcesoriów. Saunamistrzowie przygotowują nie tylko różnorodne, czasem wręcz teatralne seanse, ale mogą też zaproponować maseczki czy peelingi, których receptury bazują na naturalnych składnikach. Pojedynczy seans saunowy trwa maksymalnie kilkanaście minut, należy przybyć na niego punktualnie, a po zakończeniu skorzystać z prysznica oraz w odpowiedni sposób schłodzić ciało. Seanse i rytuały saunowe to niepowtarzalne odczucia, głęboki relaks i niezwykłe odprężenie.
W obiekcie znajdują się następujące udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
Terma Bania nie jest obiektem w pełni przystosowanym do potrzeb osób z każdym rodzajem niepełnosprawności, dlatego przed przyjazdem prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta, którego Pracownicy udzielą dodatkowych informacji oraz w miarę możliwości odpowiednio zaaranżują wizytę na basenach.
Przygotowując się do pobytu w Termie Bania watro pomyśleć o kilku rzeczach:
Przydatne informacje: